Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Na skaleczenia

Maść na rany

Każdy z nas powinien w swojej apteczce posiadać maść przeznaczoną do stosowania na rany, ponieważ wielu różnych sytuacjach życiowych może się ona nam przydać. Warto mieć świadomość, jak działa taki produkt medyczny i co możemy dzięki niemu zyskać.

Maść na rany – co warto wiedzieć na temat tego środka medycznego?

Większość maści na rany posiada w swoim składzie substancje, które znacznie przyśpieszają gojenie oraz naskórkowanie, dzięki czemu rana szybciej zmienia si,ę w bliznę i ulega wygojeniu. Innym ważnym składnikiem są z pewnością substancje o działaniu przeciwbólowym. Dzięki nim pacjent nie odczuwa bólu związanego np. z raną pooperacyjną, czy raną zakażoną. Warto mieć świadomość, że komfort i samopoczucie pacjenta ma naprawdę znaczny wpływ na proces zdrowienia i gojenia się uszkodzeń skóry.

Inne, równie ważne informacje na temat ran i maści na rany.

Maści na rany posiadają w swoim składzie także substancje, które chronią i zabezpieczają barierę skórną, dzięki czemu proces gojenia przebiega zdecydowanie sprawniej. Ważnym i potrzebnymi substancjami są także czynniki o działaniu przeciwbakteryjnym. Chronią one przed rozwoje groźnych dla pacjenta zakażeń. Warto pamiętać, by oprócz stosowania specjalnych maści na rany, chronić także swoją ranę przed działaniem czynników zewnętrznych. Można chronić ranę poprzez stosowanie specjalnych bandaży, które osłaniają ją przed zabrudzeniami.