Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Jaka forma leku na hemoroidy jest najbardziej skuteczna?

Osoby cierpiące na hemoroidy wiedzą, że walka z nimi bywa trudna. Tym bardziej, że żylaki odbytu uniemożliwiają normalne życie. Nie można z nimi swobodnie prowadzić swojego życia. Uniemożliwiają one wypróżnianie się a nawet zwykłe siadanie zamieniają w piekło. Konieczne jest, więc branie odpowiednich leków na hemoroidy. Dwie najbardziej popularne formy to maści i tabletki. Które z nich są lepsze? Jakie leki na hemoroidy warto używać?

Tabletki

Ten rodzaj leków na hemoroidy wzmacnia naczynia od środka. Dzięki temu żylaki nie powinny się powiększać, a z czasem powinny się nawet wchłonąć. Takie leki są skuteczne bo działają od środka. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tabletki są lepsze niż maść, bo działają zupełnie inaczej. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc działanie obu tych form. Oczywiście, powinno prowadzić się takie leczenie wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub farmaceutom. Żadnych leków nie należy przyjmować na swoje własne zlecenie.

Maści

Ich dużą zaletą jest to, że łagodzą ból właściwie natychmiast. Mają działanie chłodzące i znieczulające. Jednak ich aplikacja może być kłopotliwa. Dla wielu osób jest też krępująca. Maści mają działanie doraźne. Pomogą na chwilę, ale trudno się spodziewać by spowodowałyby one całkowite zaleczenie żylaków. Osoba zmagająca się z nimi powinna nosić lek na hemoroidy w postaci maści zawsze przy sobie. Najlepiej jest nosić go w torebce lub kieszeni.