Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Tormentalum – kiedy warto sięgnąć po tę maść?

Tormentalum to preparat, który można kupić w aptekach bez recepty. Wykazuje się działaniem wysuszającym, ściągającym, a także przeciwbakteryjnym. Jest pomocna przy leczeniu niewielkich otarć i zadrapań naskórka. Kiedy warto ją stosować?

 

Jaki jest skład Tormentalumu?

 

Maść ta powstała na bazie składników roślinnych. Jej głównym składnikiem jest wyciąg z kłącza pięciornika, a także tlenek cynku. To właśnie te dwie substancje odpowiadają za to, że maść wykazuje wysokie działanie antybakteryjne, a dodatkowo ściąga naskórek, przyspieszając tym samym procesy regeneracyjne. Kiedy warto sięgnąć po maść?

 

Otarcia i zadrapania – jak sobie z nimi poradzić?

 

Większość osób bagatelizuje drobne ranki takie jak otarcia czy zadrapania. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ każde, nawet drobne przerwanie ciągłości skóry może być przyczynkiem do rozwoju groźnej infekcji bakteryjnej. Jeżeli rana nie wymaga stosowania opatrunków, bo jest tylko drobnym zadrapaniem, to warto sięgnąć chociaż po preparaty przeciwbakteryjne.

 

Kiedy zachować ostrożność przy stosowaniu maści?

 

Jak każdy produkt dostępny w aptekach, tak też i Tormentalum https://www.aptekagalen.pl/tormentalum-masc-30g ma pewne przeciwwskazania do stosowania. Jeżeli w miejscu, w którym stosowana była maść, pojawi się jakakolwiek reakcja alergiczna, to trzeba się jak najszybciej skonsultować z lekarzem oraz natychmiast przerwać jej stosowanie. Należy też zachować ostrożność stosując maść, by nie dostała sie ona w okolice oczu.