Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Jak pielęgnować skórę z egzemą?

Egzema to inaczej atopowe zapalenie skóry, które pojawia się po kontakcie z alergenem. Pielęgnacja w takim przypadku jest dość trudna i wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków, które poprawiają stan skóry.

Jak wygląda egzema?

W części przypadków objawy są dość nieswoiste i nie zwracają uwagi od razu. W pierwszej kolejności pojawiają się wypryski, pęcherzyki i inne zmiany skórne zlokalizowane na różnych częściach ciała (u dzieci – najczęściej na buzi). Skóra jest również nadmiernie przesuszona. Dopiero w drugiej kolejności pojawia się uciążliwy świąd, który zwraca uwagę chorego.

Opóźnienie w leczeniu może spowodować, że stan skóry pogorszy się – choćby pod wpływem drapania, którego bardzo ciężko uniknąć, szczególnie u dzieci. Bardzo istotna jest odbudowa bariery lipidowej naskórka z pomocą specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jednym z produktów dostępnych na rynku jest Bepanthen Sensiderm Daily Care, który zawiera bogactwo naturalnych składników, pozwalających na szybką odbudowę bariery lipidowej naskórka.

Dodatkowo, krem zatrzymuje wilgoć w skórze, sprawiając że staje się znacznie lepiej nawilżona. Przesuszenie naskórka jest podstawowym problemem w przypadku egzemy, dlatego też utrzymanie jej w stanie optymalnego nawilżenia jest bardzo istotne. Według opinii klientów, krem od Bepanthen stosowany regularnie pomiędzy zaostrzeniami atopowego zapalenia skóry może spowodować, że będą się one zdarzać znacznie rzadziej: nawet raz na trzy miesiące.