Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Herbata konopna – jak spożywać?

Herbata konopna powstaje przez pozyskanie kwiatostanów konopi włóknistych. Rośliny o wysokim stężeniu kannabidiolu – substancji terapeutycznej – są zbierane, a następnie suszone. Surowce pochodzą z naturalnych upraw, na których nie są poddawane sztucznemu nawożeniu. Wywar na bazie konopi uchodzi za leczniczy napój mający działanie kompleksowe. Konopie można jednak spożywać na wiele sposobów.

Po prostu herbata

Najpowszechniejsza metoda konsumpcji, to oczywiście herbata. Susz zalewa się wrzątkiem i przykrywa na około 5 minut, aby się zaparzył i osiągnął odpowiednią temperaturę.

Żeby do krwi przedostało się jak najwięcej kannaboidów, herbatę zaleca się pić na czczo. Jej smak i zapach przypomina inne, ziołowe napary. Lepiej jednak od nich gasi pragnienie i rozgrzewa ciało (herbatę konopną warto pić w miesiącach jesienno-zimowych)

Z dodatkiem…masła

Gdy nie przepadamy za smakiem ziół, do wywaru możemy dodać nieco… masła. To zmieni nie tylko smak herbaty, ale również jej kolor i konsystencję. Dodatkowo tłuszcz powoduje szybsze wchłanianie substancji aktywnych, herbata konopna z taką „wkładką” przyniesie zatem więcej energii.

W upalne dni można do niej dodać kostki lodu, cytrynę i miętę. Orzeźwienie gwarantowane!

Herbatę konopną zakupisz w dobrych cenach na: https://konopnysklep.com.pl/zywnosc/herbata-konopna/