Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Suplementy

Suplementy na wzrok- elementem pomocniczym w trosce o zdrowie oczu

Nie jest tajemnicą, że prawidłowe widzenie nie jest dane człowiekowi raz na zawsze. Z wiekiem jest ono coraz słabsze i aby je wzmocnić, trzeba posiłkować się suplementami na wzrok.

Co osłabia nasz wzrok?

Na pewno długa praca przy komputerze. Wzrokowi nie pomagają też sztuczne światło i neony, które wpływają na to, że oczy są coraz bardziej zmęczone. Wzrok psuje się także od silnego nasłonecznienia oraz przebywania i to stale w bardzo zaciemnionych, pozbawionych światła słonecznego miejscach.

Wzrok może pogorszyć się wskutek niedoborów witamin. Na szczęście im można w porę zapobiec, stosując suplementy na wzrok. One nie tylko dodadzą naszym oczom świeżości i wyrazistego wyrazu, ale sprawią, że powyższe negatywne czynniki przestaną być tak niebezpieczne i destrukcyjne dla naszych oczu.

Jak stosować suplementy na wzrok?

Po pierwsze na pewno zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwiększanie dawki leku na własną rękę, wcale nie musi pomóc, a może zaszkodzić. Po drugie należy brać suplementy na wzrok regularnie, bo tylko wtedy widać długofalowe rezultaty ich działalności. Po trzecie nie wolno zapominać o tym, że same suplementy na oczy nic nie zdziałają, jeśli przeobrażeniu i to na lepsze nie ulegnie nasz styl życia i dieta.

Chodzi o to, by dać oczom wytchnienie w ciągu dnia oraz dostarczać im witamin także w postaci warzyw i owoców. Gdy zauważy się, iż suplementy na oczy przestały być skuteczne, należy ten fakt natychmiast zgłosić lekarzowi prowadzącemu. On na pewno weźmie to pod uwagę i przepisze nam inne preparaty.

Kiedy najlepiej rozpocząć regularne branie suplementów na wzrok?

Najlepiej przed 50 rokiem życia. Udowodniono, że w tym właśnie okresie plamka żółta przestaje być tak wydajna, jak wcześniej i potrzebna jej jakaś dodatkowa stymulacja. Przy czym nie jest to twarda reguła.

Wspomagać się suplementami na wzrok można już dużo wcześniej, gdy tylko zauważy się pierwsze symptomy gorszego widzenia. Niemniej nie wolno też zaniedbywać wizyt u okulisty i noszenia przepisanych p