Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Suplementy

Zaburzenia erekcji – objawy i skuteczne leczenie

Zaburzenia wzwodu to dość powszechny problem. Przyjmuje się, że może on dotyczyć nawet około czterdziestu procent Polaków. Zazwyczaj tego typu dolegliwości dotyczą osób w średnim i starszym wieku, lecz mogą one dotykać również osób młodych i cieszących się dobrym stanem zdrowia.

Erekcja


Erekcja definiowana jest jako możliwość osiągnięcia wzwodu oraz zdolność jego utrzymania przez czas potrzeby do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Zaburzenia erekcji


Trudności ze wzwodem oraz jego utrzymaniem wynikać mogą z bardzo wielu przyczyn. Wśród nich wymienić należy: choroby o podłożu psychicznym (depresja, niska samoocena), choroby układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie tętnicze), choroby endokrynologiczne (choroby tarczycy) oraz przyjmowane leki, stosowane użytki, nadwaga, siedzący tryb życia czy przebyte urazy.

Zaburzenia erekcji – objawy


Zaburzenia wzwodu mogą mieć charakter incydentalny i być związane z nadmiernym stresem lub spożytym alkoholem. Problemy mogą mieć również formę przewlekłą i w takiej sytuacji wymagają konsultacji lekarskiej. W pierwszej kolejności należy zwrócić się o pomoc do lekarza rodzinnego, który na podstawie wyników wywiadu medycznego skieruje pacjenta do seksuologa, urologa, psychiatry, internisty lub kardiologa.

Zaburzenia erekcji – leczenie


W zależności od przyczyn zaburzeń erekcji stosuje się odpowiednie leczenie. Może mieć ono charakter niefarmakologiczny i być oparte na psychoterapii. W innych przypadkach leczenie wymaga włączenia odpowiednich leków, takich jak na przykład zawierających w składzie testosteron. Tego typu leczenie przynosi dobre rezultaty w przypadku mężczyzn, u których obserwowany jest niedobór tego hormonu. Inną grupą skutecznych leków są preparaty zawierające w swoim składzie inhibitory fosfodiesterazy typu 5. Przykładem takiego leku jest Maxigra Go. Sildenafil występujący w produkcie Maxigra Go, wspomaga rozkurcz mięśni gładkich obecnych w prąciu. Dzięki temu możliwy jest zwiększony dopływ krwi oraz silna i długotrwała erekcja. Maxigrę Go cechuje wysoka skuteczność działania. Ponadto, w leczeniu zaburzeń wzwodu wykorzystywane są inhibitory pierwszej i drugiej generacji oraz suplementy diety pochodzenia naturalnego.