Posted inWyposażenie laboratorium

Termometry szklane do laboratorium

Termometry szklane do laboratorium

Termometry szklane są także nazywane termometrami cieczowymi. Jest to niezawodne urządzenie, które pozwala wykonać pomiar temperatury poprzez pomiar gęstości cieczy. Termometr składa się ze specjalnego zbiornika z cieczą. W środku kapilary szklanej znajduje się gaz obojętny. Wzdłuż kapilary z kolei znajduje się skala. Umożliwia ona odczytanie temperatury. Co warto wiedzieć o szklanych termometrach do specjalnych zastosowań? Gdzie znajdziemy szeroką ofertę? Na jakie produkty postawić?

Termometry szklane

Cieczą termostatyczną, stosowaną w termometrach szklanych, jest rtęć oraz toluen. Pamiętajmy o tym, że zakres pracy termometru szklanego jest zależny od zastosowanej substancji. Rtęciowy termometr jest stosowany w temperaturach od -30 do 350 stopni Celsjusza. Z kolei model z toulenem stawia na zakres temperatur od -80 do 100 stopni Celsjusza. Skala może wzrastać co 1 stopień, natomiast przy bardzo wysokich temperaturach o 2 stopnie Celsjusza. Praca w laboratorium będzie znacznie łatwiejsza wtedy, gdy postawimy na niezawodne termometry. Termometry szklane już od wielu lat są stosowane w takich miejscach. 

Termometry szklane

Nowoczesne urządzenia

Nowoczesne urządzenia tego rodzaju są dostępne na wyciągnięcie ręki. Pamiętajmy o tym, że termometry szklane zakupimy w internetowym sklepie lub w aptece. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze. Dla laboranta ważna jest wysoka jakość urządzenia i doskonała precyzja pracy. Użytkowanie termometru jest bardzo łatwe, co jest kolejnym atutem. Nie zapominajmy także o wsparciu sprzedawcy.