Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

CM Białystok
Zdrowie

Ogromna odpowiedzialność lekarza rodzinnego

Lekarz rodzinny ma wiele obowiązków wobec swoich pacjentów. Warto wiedzieć, jakie dokładnie badanie może on przeprowadzić, a na jakie powinien skierować. Świadomość w temacie obowiązków lekarza rodzinnego jest bardzo ważna, tak samo jak dbanie o zdrowie jest ważne. Bagatelizowanie swoich chorób może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Zadania lekarza POZ

Zadaniem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej jest kierowanie na badania laboratoryjne, jak również na kosztowne badania diagnostyczne. Do jego obowiązków należy również skierowanie do specjalisty luz szpitala jeśli zachodzi taka potrzeba. Może również wypisywać recepty według zleceń lekarza specjalisty.

Odpowiedzialny lekarz

W Białymstoku rodzinny lekarz opiekuje się tak naprawdę wszystkimi osobami, niezależnie od wieku i płci. Pod opieką jednego takiego lekarza może znaleźć się 2750. Jest on odpowiedzialny również za szeroko pojętą promocję zdrowia. Odpowiada również za wykonywanie szczepień ochronnych. Wybór lekarza rodzinnego powinien być dobrze przemyślany. W końcu to ten człowiek jako pierwszy podejmuje wiele decydujących decyzji. Zależy od niego zdrowie pacjentów. To bardzo odpowiedzialny zawód. Każdy błąd może wywołać w przyszłości poważne konsekwencje zdrowotne.