Posted inZdrowie

Jak zadbać o swoje zdrowie?

usg profilaktyka

Niestety rak piersi to najczęściej występujący typ nowotworu u kobiet w Polsce. To smutne, ale każdego roku wiele kobiet przegrywa walkę z tą potworną chorobą i umiera. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiele z tych osób można było uratować. Wystarczyło zwykłe USG piersi. Profilaktyka ratuje życie, ale w Polsce działa ona dość słabo. W gruncie rzeczy przeróżne organizacje robią wszystko co w ich mocy, by zapewnić darmowe i szybkie badania profilaktycznie. Mimo tych starań, kobiety nie mają świadomości jak ważne jest to badanie i mimo możliwości, w ogóle z niego nie korzystają.

Zalety USG

Badanie USG piersi jest bezbolesne i i wykrywa zarówno łagodne i jak rakowe zmiany. Takie badanie jest jak najbardziej wskazane już dla kobiet od 20 roku życia. Przemawiają za nim takie cechy, jak:
– bezinwazyjność,
– bezbolesność,
– całkowite bezpieczeństwo,
– bardzo szczególna diagnostyka wokół sutka.

Profilaktyka raka piersi najlepszym sposobem na zdrowie

Warto dopytać lekarza ginekologa o sposób w jaki samemu można badać piersi. Jeśli wykryjemy dzięki temu jakikolwiek guzek bądź stwardnienie należy jak najszybciej skierować się na USG piersi. Absolutnie nie należy się tego badania bać. Szybko wykryta zmiana pozwala na całkowite wyleczenie i długie cieszenie się zdrowiem. Więcej informacji na stronie https://www.cmryska.pl/badania-ultrasonograficzne-usg-dzieci-i-doroslych