Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Zalety plastrów na odciski

W momencie, kiedy pojawią się odciski na stopach, to bardzo często stosowanym rozwiązaniem są specjalne plastry. Dzieje się tak, ponieważ posiadają one bardzo wiele atrakcyjnych zalet.

Skuteczonść

Przede wszystkim plaster na odciski jest niezwykle skuteczny. Odcisk znika już po kilku dniach od założenia plastra. Przy czym plastry takie zawierają również w sobie substancję znieczulającą. Dzięki niej ulga jest odczuwalna zaraz po założeniu plastra. Szacuje się, że odciski znikają maksymalnie do czterech dni, przy czym może okazać się tak, że zniknie również po jednym w zależności od wielkości i indywidualnych preferencji organizmu. Aktualnie nie ma tak naprawdę skuteczniejszej metody radzenia sobie z uciążliwymi odciskami, niż stosowanie takich właśnie plastrów.

Chroni zdrową skórę

Bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest również to, że plaster przykleja się bezpośrednio na odcisk. W ten sposób chroni się zdrową skórę wokół niego, na którą tak silne substancje mogą wpłynąć negatywne. W przypadku różnych maści na odciski bardzo ciężko jest dopasować dawkę w taki sposób, aby nie rozeszła się ona również na skórę wokół odcisku. W przypadku jednak plastra substancja zostaje tak naprawdę zaklejona na odcisku, co uniemożliwia jej jakiekolwiek rozprzestrzenianie się. Nie trzeba więc po kuracji podejmować kroków w celu zregenerowania wysuszonej w ten sposób skóry wokół miejsca zmienionego chorobowo. To właśnie dzięki tej zalecie coraz więcej osób wybiera plastry na odciski ponad różnego rodzaj maści i inne tego typu środki.