Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

duży apetyt na słodycze
Suplementy

Jak zahamować apetyt na słodycze?

Słodki smak kojarzy nam się z dzieciństwem, wolnością i beztroską zabawą, dlatego uwielbiamy się nim raczyć i często nie potrafimy go sobie odmówić. Niestety, częste spożywanie słodyczy może nas doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i sylwetkowych, dlatego mimo wszystko powinniśmy spróbować zahamować swój apetyt na cukier. Dzięki kilku prostym trikom zrobimy to w sposób skuteczny i w miarę przyjemny.

Zastosujmy specjalistyczne preparaty

W pierwszym lepszym sklepie z suplementami dostaniemy środek gymnema sylvestre. Dostępny jest on m.in. w wygodnych kapsułkach, które musimy po prostu codziennie połykać, aby z biegiem czasu osłabić nieustanne łaknienie. Możemy również zakupić w aptece zwykły chrom w tabletkach, który według licznych badań też potrafi zredukować chęć na słodkie przysmaki. Pamiętajmy jednak, że zarówno gymnema sylvestre, jak i chrom, muszą być stosowane regularnie, by można było mówić o jakimkolwiek ich pozytywnym działaniu.

Odzwyczajmy się od słodkiego smaku

Nawet jeśli przez kilka dni uda nam się nie jeść ulubionych batoników, to jeśli po tygodniu sięgniemy po tabliczkę czekolady, ochota na słodkie powróci. Silne uzależnienie musimy pokonać drastycznymi metodami. Skoro nie chcemy być już w sidłach cukru, powinniśmy odstawić od siebie wszystkie zawierające go produkty. Uważajmy nawet na owoce, składające się w sporej ilości z fruktozy i nie zastępujmy zwykłej sacharozy żadnymi słodzikami. Po pewnym czasie przestaniemy odczuwać zapotrzebowanie na słodki smak, bo po prostu się od niego odzwyczaimy.

Na każdego z nas może zadziałać zupełnie inna metoda, więc jeśli spożywanie gymnema sylvestre nie da nam dobrych efektów, zdecydujmy się na bardziej radykalne rozwiązania. Poświęćmy na walkę z cukrem nieco więcej czasu, bo zdecydowanie nam się to opłaci.