Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Poradnia Nefrologiczna dla dzieci
Zdrowie

Nerki u dzieci

Najmłodsze dzieci rzadko dają jednoznaczne odpowiedzi odnośnie tego, co je faktycznie boli. Ciężko od dwulatka żądać, żeby określiło dokładnie, że bolą go nerki, czy też cokolwiek innego. Nefrolog Białystok zajmujący się dziećmi powinien zdawać sobie z takiego stanu rzeczy sprawę. Bardzo ważne jest szybkie i dobre nawiązanie kontaktu z małym pacjentem, który nie będzie się czuł komfortowo w gabinecie lekarza, jeśli to się zwyczajnie nie uda.

Współpracujący specjaliściPoradnia Nefrologiczna dla dzieci

Specjalista nefrolog i urolog to osoby, które bardzo często współpracują ze sobą w sytuacji, gdy należy leczyć schorzenia nerek i układu moczowego. Istotną różnicą w działaniu obu rodzajów lekarzy jest to, że nefrolog podejmuje się leczenia bezinwazyjnego, natomiast urolog zwykle leczy schorzenia metodami inwazyjnymi – zabiegowymi lub operacyjnymi. Jeżeli dziecko będzie pod opieką obu specjalistów, można być pewnym, że jest w dobrych rękach. Sprawdź sam na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.

Regularne wizyty

Jeśli dziecko jest obciążone genetycznie albo wykazuje predyspozycje do częstych stanów zapalnych układu moczowego, warto aby było pod stałą obserwacją specjalistów, którzy będą w stanie wykryć nieprawidłowości na tyle szybko, aby zapobiec rozwinięciu się stanu ostrego lub przewlekłego. Jeżeli wizyty u specjalistów będą się odbywać regularnie, to dziecko nie będzie musiało przechodzić żmudnego i trudnego procesu adaptacji, a leczenie schorzenia będzie zdecydowanie bardziej skuteczne.