Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Skuteczne sposoby na katar

W okresie jesiennym i zimowym słabnie odporność organizmu. To okres, w którym łatwo o przeziębienie. Katar zdarza się dość często i potrafi być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby szybko sobie z nim poradzić.

Jak radzić sobie z katarem?

Najczęściej uważa się, że katar należy po prostu przeczekać. Ten sam przejdzie. Nie jest to do końca dobre podejście. Takie lekceważenie kataru może czasem się źle skończyć. Dlatego kiedy złapie się katar powinno się temu jak najszybciej zaradzić. Jednym ze skutecznych sposobów są tabletki na katar. Można je zakupić w każdej aptece. Ich skuteczność wynika stąd, iż działają wielowymiarowo. Nie tylko likwidują katar, ale także działają przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. W aptece farmaceuta zawsze doradzi jakie konkretnie tabletki będą w danym przypadku najlepsze.

Domowe sposoby

Stosowanie tabletek na katar jest skuteczne, ale warto oprócz tego zastosować kilka metod domowych. Jednym z takich sposobów jest stosowanie inhalacji. Najlepiej z naparu rumianku. Inhalacja skutecznie odblokuje zatkany nos i pozwoli znów normalnie oddychać. Dodatkowo pamiętać należy o tym, aby w okresie, w którym ma się katar pić dużo płynów. Dzięki temu nos dużo szybciej i łatwiej się oczyszcza.

Nie lekceważ

Jak już wspomniano, kataru nigdy nie można lekceważy. Może być to bowiem początek infekcji. Jeśli katarowi towarzyszy temperatura i inne dokuczliwości powinny się udać do lekarza w celu wykonania dokładnych badań. Dzięki temu uniknie się ewentualnych przykrych konsekwencji zdrowotnych.