Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Co w składzie powinien mieć dobry kosmetyk na zimę?

Ujemne temperatury mogą skórze nieźle dać w kość. To z ich winy skóra przesusza się i pęka. W skrajnych wypadkach może nawet dojść do powierzchownych odmrożeń. Z tego też powodu ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry zimą. Jakich kosmetyków powinno się używać? Co powinny mieć w swoim składzie?

Woda


Warto zacząć od tego, że kosmetyk przeznaczony do stosowania zimą, nie może mieć w swoim składzie wody. To właśnie ona w ujemnej temperaturze zamarza i może skórze wyrządzić sporo krzywdy. Woda powinna być zastąpiona innymi substancjami, np. innowacyjnym sztyft mustela.

Tłuszcze


Przed zimnem najlepiej zabezpieczają tłuszcze. Wiedzą o tym nawet eskimosi, którzy przed narażeniem się na kontakt z ujemnymi temperaturami zabezpieczali skórę przy pomocy tłuszczu zwierzęcego. Współcześnie oczywiście używają odpowiednich kosmetyków, ale ich obserwacja tego, co jest najbardziej skuteczne w walce z zimnem, nie poszła na marne. W Mustelii sztyftcie ochronnym z cold cream można znaleźć kilka rodzajów tłuszcz: olej słonecznikowy, masło shea, olej kokosowy, olej roślinny, wosk pszczeli itd. To właśnie z nich powstała unikatowa kompozycja, która w tym wypadku jest dedykowana zabezpieczeniu skóry dziecka. Podobne kompozycje można znaleźć w kosmetykach dla dorosłych. To właśnie warstwa tłuszczu nakładanego na skórę, najlepiej zabezpiecza ją przed nadmierną utratą wilgoci, wychłodzeniem jej zewnętrznych warstw oraz pękaniem ust i pierzchnięciem policzków. Izoluje ona także od zanieczyszczeń powietrza.