Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

temblak
Zdrowie

Temblak na rękę – kiedy jest stosowany?

Urazy rąk i barków na długi czas wykluczają nas z wszelkiej aktywności. Po konsultacji z lekarzem chętnie sięgamy po temblak na rękę, które pełni kilka zadań. Jakie plusy ma ten przedmiot? Jakie temblaki dla dzieci wybrać? Kiedy sięgnąć po taką opcję?

Temblak na rękę i na bark

Temblak na bark ma za zadanie podtrzymać i unieruchomić ramię po złamaniu, zabiegu operacyjnym lub skręceniu. To wpływa znacząco na odciążenie ręki i ułożenie jej w zgięciu korzystnym dla rekonwalescencji po przebytym urazie. Zazwyczaj jest on stosowany przez osoby z ręką w gipsie, które pragną zadbać o wygodę. Nowoczesne temblaki znajdziemy w sklepach online i w sklepach medycznych, gdzie skorzystamy z porady odnośnie tego, jak dobrać idealny produkt. Inne rozwiązania zastosują osoby dorosłe, jeszcze inne dzieci.

Temblaki dla dzieci

temblak

Temblaki dla dzieci są znanymi wyrobami, które skutecznie podtrzymują rękę w gipsie. Ponadto mają na celu zapewnić utrzymanie właściwej pozycji ręki i prawidłowego krążenia. Produkty są stosowane w wielu sytuacjach. Sięgamy po nie podczas złamań, po operacjach, czy w trakcie leczenia stanów zapalnych kończyn górnych. Okazuje się, że temblak ortopedyczny można połączyć z gipsem, ortezą, czy innym usztywniaczem. Dzięki temu zachowamy zarówno wygodę podczas noszenia, jak i doskonałą cyrkulację powietrza. 

Skóra może swobodnie oddychać, nie poci się, co z kolei wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka otarć i odparzeń ręki. Wybierając temblaki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, należy postawić na sprawdzoną markę np. MegaMedic, i dobre dopasowanie rozmiaru. Produkty występują w kilku wersjach kolorystycznych, dlatego każdy może sięgnąć po ulubioną barwę. Temblak ortopedyczny ma za zadanie wspomóc powrót do pełnej sprawności.