Posted inZdrowie

Orteza stawu skokowego – jak wybrać?

stabilizator na kostkę

Podczas wybierania odpowiedniego usztywniacza na staw skokowy warto kierować się kilkoma aspektami. Orteza stawu stokowego powinna być wytrzymała ponieważ często jest poddawana dużym obciążeniom – im więcej waży osoba, która będzie ją nosić, tym bardziej wytrzymała powinna być orteza. Stabilizator na kostkę musi być odporny na uszkodzenia oraz sprawdzać się w każdej, nawet awaryjnej sytuacji.

Orteza kostki – jak zakładać?

stabilizator na kostkę

Dobrym pomysłem jest założenie ortezy kostki na skarpetę, dzięki czemu będzie ona dodatkowo chroniona. Warto wiedzieć, iż dzięki skarpetkom miejsce przylegania ortezy będzie dodatkowo zabezpieczone przed wszelkimi otarciami oraz będzie ono stale suche, dzięki czemu nie będzie narażone na zakażenia. Opaska uciskowa na staw skokowy wyposażona w rzepy powinna być mocowana w taki sposób, aby była ona dokładnie dopasowana do kształtu nogi poprzez zaciśnięcie rzepów. Dobrym wyborem są także stabilizatory z dodatkowymi paskami dzięki którym można zamocować stabilizację stawy skokowego na sztywno, co zapewni dobrą ochronę.

Usztywnienie dla sportowców

Warto wiedzieć, iż wielu sportowców korzysta z opasek uciskowych na okolice kostki nie tylko bezpośrednio po urazach, ale także na długi czas po nich w celu uniknięcia pogłębiania się kontuzji. W sklepach można znaleźć ortezy bezszwowe, które mają formę opaski i są wykonane z elastycznego materiału idealnego do treningu, neoprenowe, które posiadają niewielkie otwory i zapewniają dobrą wentylację stopy, a także siatkowe, które są zrobione ze specjalnej siateczki, co zapewnia dobry przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci. Na aukcjach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych można znaleźć również różnego rodzaju ortezy zrobione ze specjalnego materiału, który chroni przed rozwojem pleśni, czy też zakażeń.