Posted inUncategorized

Autoflowering. Jakość skoncentrowana na poziomie związków organicznych.

Specyfika odmian konopi kwitnących, takich jak Lowryder, polega na tym, że mogą one dojrzeć zaledwie w czasie 9 tygodni. Dokonali tego hodowcy, którzy ulepszyli jakościowo hybrydy Cannabis ruderalis, żeby mogły one zawierać wyższy poziom THC lub CBD i zajmować mniejszą przestrzeń hodowlaną. Najważniejsze jednak w przypadku odmian automatycznie kwitnących jest to, że nie są one w swoim okresie wegetatywnym, uzależnione od czasu trwania ciemności i potrzebnej do wzrostu nocy.

HYBRYDY AUTOFLOWERING. KONOPIE AUTOMATYCZNIE KWITNĄCE

W praktyce oznacza to, że wymagają, bardzo dużej ilości światła, żeby mogło dojść do szybkiego osiągnięcia przez nie, pełnej dojrzałości. Stąd uznaje się je za mniej wymagające, niż pokrewne im, gatunki i odmiany fotoperiodyczne. W legalnych hodowlach autoflowering konopi kwitnących, udaje się uzyskać rośliny nawet o zawartości 27 % CBD. Nigdy by do tego nie doszło, gdyby nie gama możliwości dostępnych dla Cannabis ruderalis, która dla odmian autoflowering konopi kwitnących, jest krzyżówką bazowo źródłową, pomimo swojej niskiej zawartości THC. Dlatego, hodowcy poszukują odmian konopi automatycznie kwitnących oraz bliskich im genetycznie, by móc poziom ten stale zwiększać. 

WARTOŚCI ZAWARTE W THC. RECEPTORY KANNABINOIDOWE

Autoflowering (dostępne na Nasiona Marihuany), jest metodą, która koncentruje się na wartościach, jakimi są dla konopi indyjskich, współczynniki THC i CBD. THC, jest organicznym związkiem chemicznym, którego pełna nazwa brzmi, Tetrahydrokannabinol. Należy on do grupy kannabinoidów, czyli związków pochodzenia organicznego, które oddziałują na znajdujące się w ludzkim organizmie, receptory kannabinoidowe. Nie od dziś wiadomo, że związki tego typu, nie są obecne jedynie w konopiach indyjskich. THC, jednak dotyczy jedynie marihuany i jest jej główną substancją psychoaktywną. Co właściwie kryje się za tą niebezpiecznie kojarzącą się nazwą? Potocznie tłumacząc, oznacza ona związki chemiczne, które posiadają aktywną moc, pobudzania ludzkiego układu nerwowego, inaczej bezpośredniego oddziaływania na ludzkie neurony. Do czego dochodzi dzięki działaniu receptorów kannabinoidowych. Hodowcy oraz specjaliści w uprawach typu autoflowering, celują w osiąganiu jak najlepszych wyników, co do zawartości Tetrahydrokannabinolu w pozyskiwanych przez siebie szczepach.