Posted inSuplementy

Tabletki na kaca – co zawierają i na czym opiera się ich działanie?

Tabletki na kaca - co zawierają i na czym opiera się ich działanie

Alkohol często wprowadza w dobry nastrój i rozluźnia. Spożywany w nadmiarze wiąże się jednak z przykrymi skutkami. Odwodniony i zatruty organizm może odpowiedzieć mdłościami, bólem brzucha i głowy. Aby uniknąć tych przypadłości i złagodzić skutki nadmiernego spożywania alkoholu można sięgnąć po dostępne w każdej aptece leki na kaca. Jak działają te preparaty?

Tabletki na kaca – co znajdziemy w ich składzie?

Wiele osób po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu zastanawia się co zastosować na kaca. Sama woda nie jest najlepszym wyjściem, więc warto sięgnąć po preparaty, które mają w swoim składzie niezbędne elektrolity. W walce z kacem pomóc może więc stosowanie tabletek na kaca z oferty https://www.aptekagalen.pl/na-kaca, które w zależności od rodzaju zawierają składniki takie jak glukoza, witamina C, czy wspomniane wcześniej elektrolity. Popularne preparaty tego rodzaju często zawierają też wyciąg z żeń-szenia, który redukuje zmęczenie czy wspomagającą funkcje wątroby cholinę.

tabletki na kaca

Co wybrać i jak stosować leki na kaca?

Stosowanie leków na kaca powinno być połączone z nawadnianiem się, które jest kluczowe przy leczeniu dolegliwości związanych z nadmiernym spożyciem alkoholu. Tabletki na kaca możemy spożyć zarówno przed jak i w trakcie spożywania alkoholu. Kolejnego dnia, gdy pojawi się ból głowy i inne typowe dla kaca dolegliwości, wskazane jest spożycie kolejnej dawki preparatu wraz z dużą ilością płynów, najlepiej wody. Specyfiki tego typu pomagają nawodnić organizm i uzupełnić niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania składniki. Co więcej, działają przeciwbólowo i blokują zmęczenie.