Posted inSprzęt medyczny

Kiedy warto postawić na pas przepuklinowy?

pas przepuklinowy

Pas przepuklinowy sprawdzi się nie tylko wtedy, kiedy mamy przed sobą dźwiganie ciężkich elementów. Jest także doskonałą opcją po zabiegu, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na powstanie przepukliny. Musimy jednak wiedzieć, że mamy do wyboru bardzo wiele pasów przepuklinowych i tylko wybranie tego odpowiedniego będzie dla nas bezpieczne, komfortowe w noszeniu, ale także ze względu na jakość wykonania, będziemy mogli korzystać z pasa naprawdę długi czas.

Pas przepuklinowy, na co zwracać uwagę w momencie wyboru?

Pas przepuklinowy powinien być dobierany, sugerując się takimi parametrami jak jego grubość, a także rozmiar. Musimy wiedzieć, że tylko tak będzie on na tyle dobrze dobrany, że będziemy mogli nosić go bez żadnych przeszkód. Bardzo ważnym czynnikiem jest także sklep, w którym kupimy dany pas, bo musimy mieć pewność, że wybierzemy produkt godny zaufania, a także przede wszystkim spełniający wszystkie kryteria medyczne i atesty. Warto sięgnąć po pas przepuklinowy kiedy:

  • cierpimy na przepuklinę, która się powiększa,
  • jesteśmy po zabiegu w obrębie brzucha, 
  • po cesarskim cięciu, 
  • kiedy codziennie dźwigamy ciężkie pakunki. 

Sklep, w jakim powinniśmy zakupić pas przepuklinowy

Chcąc mieć pewność, że zdecydujemy się na właściwy pas przepuklinowy powinniśmy postawić na sklep, który będzie dawał nam możliwość zakupu pasa godnego zaufania. Najlepiej jest wybrać sklep medyczny lub zaopatrzyć się w aptece w odpowiednich rozmiarów i jakości pas. Kiedy nie mamy żadnego sklepu medycznego blisko siebie, to warto poszukać odpowiedniego sklepu medycznego w internecie. Takie jak Megamedic.pl, to tam zakupimy taki pas, który nie tylko będzie na tyle dobrej jakości, że nawet po kilku praniach będzie prezentował się świetnie, ale także, który będzie pozwalał na dostosowanie się do naszego ciała, przez co będzie komfortowy w noszeniu.