Pzw Konferencje

Konferencje o zdrowiu

Zdrowie

Maska przeciwpyłowa- jaką wybrać

Maseczki przeciwpyłowe przydają się w różnych sytuacjach. Chronią przed smogiem, zarazkami, kurzem lub pyłem, dlatego warto wybrać taką, która skutecznie będzie chronić przed zanieczyszczeniami.

Przeznaczenie masek

Maseczki przeciwpyłowe używane mogą być w różnych warunkach oraz sytuacjach. Dostępne są maski, które używane są głównie w branży medycznej, przemysłowej lub budowlanej. Takie maski muszą spełniać konkretne, z góry określone normy. Istnieją maski w których chodzić można na co dzień lub uprawiać w nich sport. Podczas wyboru maski trzeba określić w jakich sytuacjach będzie ona używana i przed czym będzie chronić.

Budowa maseczki przeciwpyłowej

Maseczka przeciwpyłowa zbudowana jest z nakładki, która osłania nos i usta. Ma wbudowany zawór w którym znajduje się filtr. Dzięki temu zaworowi łatwiej oddycha się w masce. Maskę zakład się na twarz i zachacza gumkami o uszy , aby nie spadła. Ofertę sprzedażową znajdziesz tu: https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-casual

Dobór maseczki

Maseczka przeciwpyłowa musi być dobrze dobrana do twarzy, ponieważ źle dobrana nie chroni przed zanieczyszczeniami. Maska musi być szczelna i przylegać do nosa. Dobrze jeśli maska ma regulację gumek zakładanych na uszy. Taka funkcja pozwoli bardziej dopasować maskę do twarzy.

Higiena maski

Podczas użytkowania maski zużywają się, a filtry są zanieczyszczone. Maseczki można prać lub po prostu wymienić na nowe. Należy także pamiętać o zmianie filtra po określonym czasie lub jeśli ciężko się oddycha w masce. Używanie brudnych masek źle wpływa na skórę , a przede wszystkim tracą one swoje właściwości i nie spełniają swoich funkcji, co powodować może problemy zdrowotne.