Posted inZdrowie

Dlaczego ważne jest leczenie choroby Hashimoto?

Nieaktywna i nieleczona tarczyca (w stanie niedoczynności), która spowodowana jest zapaleniem tarczycy Hashimoto może doprowadzić tak naprawdę do wielu problemów zdrowotnych. Uwolnienie większej liczby hormonów prowadzi nie tylko do wzrostu wielkości gruczołu, czyli woli.

Dlaczego nie można zlekceważyć choroby?

Największym zagrożeniem niedoczynności tarczycy są oczywiście mniejsze lub większe problemy kardiologiczne. Zapalenie tarczycy znacząco zwiększa ryzyko chorób i groźnych incydentów sercowo-naczyniowych. Dużym problemem jest przede wszystkim bardzo wysoki poziom cholesterolu, które wynika z lipoprotein o dość niskiej gęstości. Nieleczona niedoczynność tarczycy może niestety doprowadzić do niewydolności serca.

Problemy ze zdrowiem psychicznym

Choroba Hashimoto powoduje depresję i wiele innych problemów natury psychicznej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zapalenie tarczycy może doprowadzić nawet do zmniejszenia pożądania seksualnego nie tylko o kobiet, ale również u mężczyzn.

Pozostałe zagrożenia

Jakie są objawy Hashimoto. Niedoczynność tarczycy prowadzi do poważnego obrzęku śluzowatego. Jest to dość rzadki stan, który niestety zagraża życiu, dlatego też tym bardziej nie można go lekceważyć. Głównymi objawami obrzęku śluzowatego jest senność i głęboki letarg, który może doprowadzić nawet do utraty przytomności. Obrzęk śluzowaty może doprowadzić nawet do śpiączki. Częstymi problemami są również wady płodu i problemy zdrowotne noworodka.